41. Narinç Ferhan Qasim

Jednačtyřicátým důvodem, proč stíhat tureckého diktátora Erdoğana, je vražda sedmadvacetileté Narinç Ferhan Qasim, jíž se v prosinci 2018 dopustila turecká armáda, když bombardovala uprchlický tábor Makhmour v severním Iráku.

Narinç se narodila v roce 1991 ve vesnici Pîran v provincii Şırnak na jihovýchodě Turecka. Když jí byly tři roky byla její rodina vyhnána tureckou operací proti Kurdské straně pracujících (PKK) z domova. Spolu s tisíci dalších uprchla do Iráku. V dalších letech žila její rodina v uprchlickém táboře Makhmour, vybudovaném pro kurdy z Turecka v severním Iráku. Rodina si vydělávala pasením ovcí v okolí tábora. Kvůli problémům, kterým rodina čelila, odešla Narinç předčasně ze střední školy, aby mohla pomáhat matce.

Narinç Ferhan Qasim přišla o život 13. prosince 2018 po půlnoci při bombardování uprchlického tábora tureckým letectvem. Obětí útoku se stalo několik dalších lidí, včetně její třiasedmdesátileté matky Asya Elî Mihemed, její čtrnáctileté neteře Evîn Kawa Mehmûd a její přítelkyně Eylem Mihemed Emer, se kterými se starala o zvířata na pastvě.