22. Hediye Şen

Dvaadvacátým důvodem, proč stíhat tureckého diktátora Erdoğana, je vražda dvaatřicetileté učitelky a matky tří dětí Hediye Şen, které se dopustila turecká armáda v prosinci 2015 v Cizre v jihovýchodním Turecku.

Hediye Şen se narodila v roce 1983 ve městě Erhu v provincii Siirt v jihovýchodním Turecku. Byla učitelkou ve škole koránu. Měla tři děti ve věku tři, šest a devět let.

Hediye Şen vyšla 16. prosince 2015 mezi 18. a 19. před dům. V té době nedošlo v oblasti, kde žila s rodinou, k žádným ozbrojeným střetům. Proto se vydala toaletu, která se nacházela před domem, aby očistila svoje dítě. Poté, co vyšla, zasáhlo ji šest střel do oblasti obličeje a krku, jedna do levého ramene a jedna do pravé břišní dutiny. Jedna z kulek jí prořízla hrdlo. Půl hodiny bojovala o dech a trpěla, poté zemřela. Její tělo zůstalo na dvoře celou noc, protože bezpečnostní síly nedovolily nikomu přijít. Zdejší Imám, který chtěl přijít rodině na pomoc, byl také zastřelen. Její manžel uvádí, že nerozumí motivaci k vraždě jeho ženy. Şen byla učitelkou koránu není prý možné, že by bezpečnostní síly nevěděli, že je civilistka. Şen nemohla být pohřbena v místě jejího bydliště (Cizre), protože její rodina nebyla schopná dostat se k potřebným dokumentům. Její manžel uvedl: „Na základě rad od imáma a hejtmana jsme v 7:30 posadili moji manželku do pickupu a jeli do ulice Nusaybin. Informovali jsme úřady a čekali (imám, já a 5 až 6 sousedů). Vzali moji ženu do nemocnice. Pohřbili jsme ji ve vesnici Güçlükonak Damla Bas.“